Sprawozdanie

54 Interpelacje

W obecnej kadencji radnego miasta stołecznego Warszawa złożyłem 52 interpelacje w Państwa sprawach. Upominam się o dobro zarówno najmłodszych jak i starszych mieszkańców. Interweniowałem w sprawach niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego takich jak bezpłatne żłobki, dofinansowanie zajęć uczniów szkół czy też dodatkowych dyżurów lekarzy kardiologów, ortopedów, okulistów i alergologów w przychodniach miejskich. Te obietnice nie zostały spełnione.

Podejmuję interwencję lokatorskie, które są bardzo dużym problemem w Warszawie. Wykup lokali komunalnych był jednym z punktów wyborczych obecnego prezydenta stolicy. Po burzliwej dyskusji Rada Warszawy głosami radnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej odrzuciła projekt uchwały w sprawie wykupu mieszkań komunalnych zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Projekt zakładał, że najemcy takich mieszkań mogliby je wykupić z bonifikatą. My jednak nie składamy broni i będziemy walczyć o mieszkańców. Dodatkowo nie zostawiam nikogo, kto się do mnie zgłosi. Podejmowałem działania np. w sprawie sytuacji mieszkańców osiedla Zacisze i innych sytuacji lokatorów.

Mówię „sprawdzam”, patrząc na ręce Warszawskim urzędnikom. W swoich interpelacjach dopytuję o tematy związane z planowaniem działań antykorupcyjnych w mieście, które mają za zadanie uzdrowienie warszawskiego ratusza z afer korupcyjnych, zarówno przeszłych jak i tych, które mogą powstać w przyszłości. Badam sytuację budowy parkingów, które miały powstać już kilka lat temu oraz pytam o przestrzeganie zasad rekrutacji pracowników w Urzędzie m.st. Warszawa.


Wystąpienia na sesji rady miasta

Jestem jednym z najbardziej aktywnych radnych m.st. Warszawa. Podczas obecnej kadencji uczestniczyłem w 93% posiedzeń. W trakcie 14 sesji rady miasta ponad 40 razy zabierałem głos na mównicy broniąc państwa interesu. Jestem członkiem komisji do spraw Samorządu i Integracji Europejskiej, Sportu oraz Wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury i Inwestycji.

Testuję wiarygodność obietnic Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Deklaracje, które były w jasny sposób przedstawiane w kampanii nie są realizowane.

Jednymi z najważniejszych tematów, które poruszam na sesji rady miasta Warszawy jest sytuacja związana z dziką reprywatyzacją, problem z dostępnością żłobków, które miały być bezpłatne dla każdego warszawiaka oraz chaos śmieciowy. Dziwi mnie fakt, iż prezydent nie sprawozdaje radzie jaki jest stan związany z roszczeniami, ich skalą oraz sytuacją mieszkańców, tym bardziej że kontynuuje linię Hanny Gronkiewicz-Waltz i skarży wszystkie decyzji Komisji Weryfikacyjnej. Program żłobkowy dla wszystkich rodziców obiecany w kampanii wyborczej prezydenta Rafała Trzaskowskiego nie jest wykonywany zgodnie początkowymi założeniami. Natomiast chaos związany z wywożeniem śmieci powtarza się co kilka miesięcy. Pytam władze o rozwój sytuacji i monitoruję sposób rozwiązywania tych problemów.


Akcje medialne

Moja aktywność w mediach jest ściśle powiązana do pełnienia mandatu radnego miasta. Podczas konferencji prasowych nie boję się nagłaśniać ważnych tematów. Stawiam czoła problemom, które trapią mieszkańców.
Śmieci

Nasze miasto zbyt często tonie w śmieciach. Problem jest ciągle nierozwiązany. Dlatego z radnymi Prawa i Sprawiedliwości nagłośniliśmy ten temat. Zaapelowaliśmy do Rafała Trzaskowskiego o dymisję Michała Olszewskiego – zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za śmieci. Prezydent powinien zająć się rozwiązaniem problemu mieszkańców wielu osiedli.

TVP InfoReprywatyzacja

Zabiegam o to, aby prawda o warszawskiej reprywatyzacji nie była przez sądy zamieciona pod dywan. Jako Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zawsze będę stał po stronie poszkodowanych mieszkańców. Na swoim koncie komisja ma już ponad 100 decyzji odnośnie nieruchomości. To pokazuję ogrom pracy jaki włożyliśmy w walkę o prawdę.

Facebook.comŻłobki

W kampanii prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał darmowe żłobki. Miały być dostępne dla wszystkich małych warszawiaków. Ta obietnica nie zostanie zrealizowana, co wprost wynika z zaproponowanego przez Rafała Trzaskowskiego programu, a ja zamierzam egzekwować go do tej pory aż zostanie zrealizowany. Mówię głośno o tej obietnicy. Jest ona kluczowa dla wszystkich rodziców, którzy są aktywni zawodowo bądź chcą pracować.

TVP Info


LGBT

Sprzeciwiam się profanacji symboli kultu religijnego podczas parady równości pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Podjąłem interwencję przeciwko podpisaniu Karty LGBT. Wskazywałem, że Platforma Obywatelska może dążyć do rozszerzania tej koncepcji na całą Polskę. Z naszych podatków ma być finansowana działalność, która jest szkodliwa dla fundamentów rodziny.

HaloUrysnow.plDekomunizacja

Walka o pamięć o Żołnierzach Wyklętych, która w ostatnich latach była dziełem młodych Polaków nie jest zakończona. W Warszawie ciągle przestrzeń publiczna nie jest zdekomunizowana. Podczas sesji rady miasta walczę o nadania nazw ulic polskich bohaterów.

wPolityce.pl


Niespełnione Obietnice

Bacznie przyglądam się niespełnionym obietnicom Rafała Trzaskowskiego. Weryfikuję je i sprawdzam stan wykonania. Nie może być tak, iż podczas kampanii się obiecuję a po już się o nich nie pamięta. Stoję na straży prawdomówności. W kampanii mówił o licealistach z bezpłatną komunikację miejską, bezpłatnych żłobki dla wszystkich czy też natychmiastowej wymiany kopciuchów.

RDC.plSpotkania z mieszkańcami

W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego miałem przyjemność startować z 8 miejsca. Dzięki Państwa wsparciu uzyskałem niemal 25 000 głosów. Za każdy głos dziękuję, Państwa wsparcie jest dla mnie motywacja do dalszej ciężkiej pracy na rzecz naszego miasta.

Podczas aktywnej kampanii wyborczej odwiedziłem wiele miejsc w walce o Państwa zaufanie i głos. Można było mnie spotkać na bazarach, targach śniadaniowych, o 6 rano na przystankach komunikacji miejskiej czy też w parkach. Wyborców spotykałem w drodze do pracy, podczas aktywności fizycznych czy też spacerów.

Jestem zwolennikiem rozmów z mieszkańcami. Bacznie wsłuchiwałem się w potrzeby wszystkich Warszawiaków. Nie boję się bezpośredniego dialogu. Wszystkie ciepłe słowa otrzymane od Państwa napędziły mnie do dalszej pracy na rzecz miasta i całej Polski.